Вітаємо з Всесвітнім Днем анімації!

Вітаємо з Всесвітнім Днем анімації!

У Парижі, 28-го жовтня 1892-го року, якийсь ентузіаст, чарівник, популяризатор науки і художник, винахідник і невимовний романтик Еміль Рейно провів демонстрацію дивного для його сучасників видовища – «оптичного театру».

Ця дата і відмічається як Всесвітній день анімації.

В дитячо-юнацькій телестудії «Грані» (засновник студії Михайло Едель) анімаційне кіно (мультфільми) почали знімати ще на початку 80-х років минулого століття. Мультфільми,  створені юними аніматорами студії не раз ставали призерами фестивалів різних рівнів. А у 1985 році наш мультфільм «Мрія» навіть презентував дитяче кіномистецтво в Сполучених штатах Америки! Знімалось тоді таке кіно на кіноплівку і студійці не тільки створювали мультики, але й проявляли цю плівку, монтували та озвучували фільми.

Наприкінці 90-х років в межах «Граней» було створено окрему студію «Комп’ютерна графіка і анімація» (керівник – вихованка Центру «Грані» Лариса Вороненко). Нові, створені на комп’ютері мультфільми студії, також неодноразово перемагали на Всеукраїнських та міжнародних фестивалях дитячого кіно.

Пропонуємо познайомитись з технологією створення плівкових анімаційних фільмів та передивитись деякі з анімаційних робіт вихованців ДЮ ТС «Грані»:

 

Телепередача на всеукраїнському телебаченні «Срібний дзвіночок» про створення мультфільмів

 

 

 

 

 

«Плівковий» мультфільм «Балада про королівський бутерброд»

 

 

 

«Комп’ютерний» мультфільм «Ніч перед різдвом»

 

 

 

Анімаційний фільм «Щедрик»