Деревообробка. Металообробка.
Метою гуртка “Деревообробка” є формування компетентностей особистості в процесі допрофесійної підготовки за професіями столяр, тесляр, бондар, модельник та ін.
Основні завдання гуртка полягають у формуванні таких компетентностей:
пізнавальної – оволодіння поняттями, знаннями із столярної справи, матеріалознавства, інструментів та обладнання;
практичної – формування практичних умінь і навичок професійної діяльності у деревообробній справі, набуття навичок роботи з матеріалами та інструментами, розвиток умінь застосовувати отримані знання на практиці;
творчої – набуття досвіду власної творчої діяльності, майстерності, розвиток просторового і логічного мислення, уяви, фантазії, здатності появляти творчу ініціативу, інтересу до професійної діяльності, формування естетичних смаків, художнього і технічного хисту, уважності, наполегливості, а також потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленню;
соціальної – розвиток трудової культури, моральних якостей виховання, поваги до праці, позитивних якостей емоційно-вольової сфери (самостійність, наполегливість, працелюбство, доброзичливість), товариськість, уміння працювати у колективі, охайності й старанності у роботі.
Зміст теоретичного навчання передбачає ознайомлення учнів з основами деревообробного виробництва, матеріалознавства, технології обробки деревини, народних художніх промислів, оздоблення виробів, екологічних і правових знань, питань екології тощо.
У процесі практичного навчання вихованці вивчають правила безпечної праці, знайомляться з державними стандартами, технологічною документацією, інструментами, механізмами, пристосуваннями, матеріалами, які застосовуються в деревообробній промисловості.
Гурток «Металообробка» початкового рівня комплектується із вихованців 12-14 років, які проявляють інтерес до технічної творчості, мають конструкторські здібності, просторове й логічне мислення тощо.
В гуртку першого року навчання вихованці вивчають інструмент та устаткування, метали та сплави, технологічний процес ручної обробки металів, технічні вимірювання в машинобудуванні, основи теорії різання при ручній обробці та свердлінні металів тощо. Знайомляться з особливостями професії слюсаря та іншими професіями, які пов’язані з металообробним процесом у машинобудуванні, виготовляють різні вироби та технологічну оснастку, беруть участь у її ремонті та удосконаленні.
Гуртки основного рівня комплектуються із вихованців 15 – 17 років.
На заняттях продовжується формування у гуртківців навичок раціоналізаторської та винахідницької роботи в процесі розробки та виготовленні різних виробів. Гуртківці вивчають технологічні процеси токарної та фрезерної обробки металів, розширюють свої знання й уміння роботи на різних верстатах та на іншому обладнанні, яке знаходиться у майстерні, знайомляться зі стандартизацією, контролем якості виробничої продукції, управлінням якістю продукції тощо.
Кожне заняття включає теоретичний матеріал і практичну роботу.
На заняттях гуртків використовуються різноманітні методи навчання, а саме: пояснювально-ілюстративні (розповідь, пояснення, бесіда, демонстрація та ін.), репродуктивні (відтворювальні) та проблемно-пошукові (проблемне викладення матеріалу, дослідницькі, частково-пошукові) тощо.
Підсумки роботи гуртків проводяться у формі виставок робіт гуртківців та участі у різного рівня конкурсах.
Кепівник гуртків: Бевз Є. В.