Обласний семінар педагогів позашкілля у Більмацькому ЦТДЮ

Обласний семінар педагогів позашкілля у Більмацькому ЦТДЮ

З ініціативи Запорізького обласного Центру НТТУМ «Грані» та за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації на базі Більмацького Центру творчості дітей та юнацтва 15 травня 2019 р. був проведений обласний семінар «Оновлення позашкільного процесу в умовах децентралізації».

В роботі семінару брали участь 20 педагогів закладів позашкільної освіти Більмацького району, Запоріжжя, Василівки, Комишувахи, Веселого, Гуляйполя, Полог, Розівки, Чернігівки.

Учасників семінару тепло привітали директор Більмацького Центру творчості дітей та юнацтва Кузнєцова Тетяна Володимирівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Більмацької райдержадміністрації Крутько Володимир Володимирович, заступник директора з НМР Запорізького обласного Центру НТТУМ «Грані» Ревков Олександр Васильович.

Досвідом оновлення освітнього процесу у Більмацькому ЦТДЮ в умовах децентралізації поділилася у своїй медіа презентації завідувач відділу Більмацького ЦТДЮ Сидоренко Ю. В.

Директор закладу  Кузнєцова Т. В. підняла питання реформування позашкільної освіти, що запропоновані МОН України, зокрема, нову модель фінансування, нову систему моніторингу якості позашкільної освіти, визнання результатів позашкільної освіти та інші.  Керівник закладу поділилась досвідом проведення кваліфікаційних іспитів та порядком видачі свідоцтв про позашкільну освіту. Усі ці питання жваво обговорювалися учасниками семінару (а це – директори закладів позашкільної освіти, їх заступники, завідувачі відділів, методисти) під час «круглого столу».

Основні аспекти виховної роботи в діяльності позашкільного закладу у цікавій та незвичній формі розкрили завідувач відділу Більмацького ЦТДЮ  Сидоренко Юлія Вікторівна та практичний психолог Більмацької ЗОШ  I – III ст. Курочка Вікторія  Григорівна.

Керівник гуртків  Більмацького ЦТДЮ  Хоменко Наталя Вікторівна поділилась досвідом інтерактивного навчання та поєднання між предметних зв’язків з гуртковою роботою в умовах позашкілля.

Після перерви для учасників заходу була організована змістовна автобусна екскурсія на Бельмак – Могилу – найвищу точку Запорізької області (324 м над р. м.) На верхівці цього останцю  в давнину насипано курган над одним або декількома похованнями. Зважаючи на те, що це місце є найвищою точкою Приазов’я, де бере початок більше десятка степових річок, цей культовий центр виконував важливу роль в історії заселення Приазов’я — Лукомор’я.

Учасники семінару мали змогу також відвідати районний краєзнавчий музей  у с. Гусарка. В селі щороку восени проходить Міжнародний Картопляний фестиваль «Гусарська бульба». В ході фестивалю 2006 року був відкритий дерев’яний пам’ятник картоплі-годувальниці. Восени 2016 року встановили пам’ятник бульбі на тому місці, де раніше стояв пам’ятник Леніну. Село Гусарка претендує на звання «Неймовірного села України». Найкрасивіший сільський промисел — ткацтво, в недалекому майбутньому може бути визнаний культурною спадщиною ЮНЕСКО.

Обговорення  підсумків обласного семінару відбулося з використанням інтерактивної технології «Мікрофон». Гості щиро дякували педагогічному колективу Більмацького ЦТДЮ за теплий прийом, щирість в обміні досвідом, за корисні знання та уміння, які вони  набули під час обласного семінару.

 

дивитися фото