Народний художній колектив “Телестудія “Грані”

При комунальному закладі «Запорізький обласний Центр НТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради, одним із головних завдань якого є пошук, підтримка, профорієнтація та допрофесійна підготовка талановитих школярів і молоді до професій, які пов’язані з технікою, інженерією, наукою є незвичайне об’єднання – Дитячо-юнацька телестудія «Грані». Це об’єднання виникло на базі дитячої аматорської кіностудії  “Промінь”– багаторазового дипломанта Всеукраїнських та міжнародних фестивалів дитячого кіно.  Керівник студії Михайло Григорович Едель ще в 1981-1986 рр. був автором і ведучим циклової телепрограми «Юний технік», випуски якої виходили в ефір обласного та всеукраїнського телебачення. У створенні передач брали участь і учні студії.

 

Дитяча телестудія “Грані” – це проект, який спрямований на залучення дітей до творчості та набуття професій, пов’язаних з аудіо-відео технологіями, кіно та телебаченням, екранними видами мистецтва, журналістикою. У студії із задоволенням працюють майбутні кореспонденти, режисери, диктори, ведучі, звукорежисери, оператори, монтажери, фотографи, мультиплікатори тощо.

 

Одним із перших етапів реалізації цього проекту стала щотижнева дитяча інформаційно-пізнавальна радіопрограма «Школяр», яка протягом 1997- 2005 рр. лунала в ефірі FM-радіостанцій Запоріжжя. «Школяр» – це програма, яка створювалася дітьми і для дітей. Вихованці студії все тут робили самі – від збирання цікавої інформації по школах, до складання сценарію, читання текстів, монтажу та музичного оформлення. А з 2003 р. у телевізійному ефірі обласного телеканалу «Запоріжжя» з’явилася щотижнева інтерактивна дитяча телегра «Кувырки», яку продукували вихованці та педагоги телестудії.

 

У 2004 р. в студії було розроблено новий телевізійний проект, присвячений мережі Інтернет, і на Запорізькому телеканалі «ТВ-5» з’явилася нова щотижнева молодіжна програма «Грані.NET», яка ставила за мету популяризацію серед молоді новітніх інформаційних технологій.

 

Перемоги на Всеукраїнських та міжнародних кіно та телефестивалях: «Кришталеві джерела», «Золота осінь Славутича», «Жми на Rekord», «Веселка», «Дитятко», «Прес-весна на Дніпрових схилах» відзначені численними дипломами та грамотами. В активі студії є й Почесна грамота Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення «За розвиток оновленого телерадіомовлення України».

 

1996 року створено гурток “Комп”ютерна графіка і анімація” (керівник – Вороненко Л. В.)

З 2009 року працює гурток “Фотоаматори” (керівник – Козлов В. В.)

У 2010 році в студії створюється гурток “Журналістика та видавнича справа(керівник – Куцова Т. В.), вихованці якої випускають  офіційно зареєстровану молодіжну газету «Грані Запорожців», яка також неодноразово була переможцем Всеукраїнських та міжнародних конкурсів друкованих видань.

 

Десятки колишніх вихованців студії навчаються на факультетах журналістики,  кінорежисури, кінооператорів, дизайну,  а найбільш талановиті з них – Григорій Ушаков, Олександр Димов, Анатолій Мережко, Максим Левада, Настасія Бударина,  Маргарита Дудіна, Тетяна Лобода, Даніїл Богомолов, Антоніна Люльченко, Олег Бугаєв та багато інших – вже творчо працюють за обраною у студії спеціальністю. Усі вони вдячні колишнім і нинішним педагогам студії різних років – Сергію Кацалапу, Віталію Мартиненку, Світлані Рябоконь, Олені Кравченко, Олені Назаровій, Ларисі Вороненко, Тетяні Куцовій, Володимиру Козлову  та ось уже понад 40 років незмінному керівнику студії Михайлу Еделю.

 

У 2007 р. Міністерством освіти і науки України студії “Грані” за творчі доробки і значні досягнення у вихованні та професійній орієнтації молоді було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», а у 2012 р. – звання «Народний художній колектив», яке також було підтверджено у 2017 р.

 

На сьогодні Дитячо-юнацька телестудія «Грані» об’єднує гуртки 4-х напрямів: «Комп’ютерна графіка і анімація», «Аудіовідотехнології (теле-відео)», «Журналістика та видавнича справа», «Фотоаматорство».

Історія (фото)